Kulttuurijärjestöjä Nurmeksessa

Nurmeksen evankelisen opiston ystävät ry

Puheenjohtaja Paavo Soikkeli
paavo.soikkeli@pp1.inet.fi

Sihteeri Kyllikki Tiensuu
kyllikki.tiensuu@helsinki.fi
puh. 040 5630741

Postiosoite:

Haikola
Opistontie 7
75970 KOHTAVAARA

Sähköpostiosoite: haikola@haikolantalo.fi
Puhelinnumero 013 430120

www.haikolantalo.fi

Facebook: Haikolan talo


Nurmeksen Immanuel -jouludraaman kannatusyhdistys ry.

Puheenjohtaja Jari Lampinen
Sihteeri Helena Mehtonen
sihteeri.immanuel@gmail.com

www.immanuel.fi

Immanuel-jouludraama Facebookissa


Nurmeksen Kameraseura r.y.

email: nurmes.kamera@gmail.com
Puheenjohtaja    
Seppo Pölönen   
puh. 050-010 1476
Kynsiniementie 31, 75530 Nurmes

Sihteeri Hannu Iivonen  
puh. 050 098 8047
Kaarlonkatu 6 A 4, 75500 Nurmes

 

Nurmeksen Kesäakatemian Kannatusyhdistys ry
 

Heikki Masalin
heikki.masalin@cimfunds.com
+358 400 258 426

c/o CIM Creative Industries Management Oy

Pohjoinen Makasiinikatu 7 A 6
00130 Helsinki

Nurmeksen kesäakatemia ja konsertit


Nurmeksen musiikkiyhdistys ry

Puheenjohtaja Jyry Viljola
Kauppatori 1 A 15, 75500 Nurmes
puh. 0440-426070
jviljola@suomi24.fi

Sihteeri Helena Mehtonen
Keskikatu 6, 75500 Nurmes
puh. 040-546 3636
hem@softa.fi


Nurmeksen musiikkiyhdistyksen mieskuoro

 

Nurmeksen Näyttämökerho ry

Pj. Jukka Juntunen
puh. 050-527 9084

www.bombanteatteri.fi
facebook.com/Bombanteatteri

 

Nurmes-Seura r.y.

Puheenjohtaja Risto Piironen
risto.piironen@oyk.fi
puh. 040 057 9453

Sihteeri Leena Timonen
leenatimonen@hotmail.com
puh. 050 571 4974

Postisoite:
Nurmes-Seura r.y.
Ikolan Museo
Kotiniementie 2
75530 Nurmes

Facebook: Nurmes-Seura

 

Ylä-Karjalan taideyhdistys

email: yktaideyhdistys@gmail.com
Väliläntie 3, 75500 NURMES
Puheenjohtaja
Minna Kähkönen
puh. 040 964 3558

Sihteeri
Mari Mustonen
puh. 050 535 1730

Ylä-Karjalan taideyhdistys facebookissa