Navigaatiovalikko

Yhteystietosivu, teksti

Nurmeksen kaupungin yhteystiedot

Tälle sivulle on koostettu keskeisimmät yhteystiedot. Löydät eri toimijoiden yhteystiedot kätevästi myös asiayhteydestä www-sivuilla.

Voit myös käyttää sähköistä yhteystietohakua.

Siun soten yhteystiedot löytyvät Siun soten www-sivuilta. Siirry Siun soten verkkosivuille tästä linkistä.

 

Otsikko, elinvoimapalvelut

Elinvoimapalvelut

Kaupunki ja päätöksenteko, yhteystieto

Nurmeksen kaupunki

Kaupungintalo Kirkkokatu 14 75500 Nurmes 04010 45000 (vaihde) kirjaamo(at)nurmes.fi, etunimi.sukunimi(at)nurmes.fi

Avoinna ma-to klo 9-15, pe 9-14

Neuvonta / kirjaamo / keskusarkisto 04010 45007

Avoinna ma-to klo 9-15, pe 9-14

Hallintopalvelujen yhteystiedot

Hallintopalvelut

Pasi Parkkinen Kaupunginjohtaja 04010 45001 pasi.parkkinen(at)nurmes.fi
Timonen Leena Hallintojohtaja 04010 45002 leena.timonen(at)nurmes.fi
Salla Ovaskainen talousjohtaja 04010 41302 salla.ovaskainen(at)nurmes.fi
Kyösti Korhonen Konsernijohtaja 04010 41002 kyosti.korhonen(at)nurmes.fi
Paula Karjalainen johdon sihteeri 04010 45003 paula.karjalainen(at)nurmes.fi
Riina Halonen ma. asianhallintapäällikkö 04010 45010 riina.halonen(at)nurmes.fi
Merja Meriläinen toimistosihteeri 04010 41004 merja.merilainen(at)nurmes.fi

Kuntalaisten Talon asiakaspalvelupiste, yhteystiedot

Kuntalaisten Talon asiakaspalvelupiste

Kuntalaisten Talo, Kunnantie 1 75700 Valtimo 04010 41001 kirjaamo(at)nurmes.fi

Avoinna ma-to klo 9-15, pe 9-14

Päivi Väyrynen työllisyyskoordinaattori 04010 41105 paivi.vayrynen(at)nurmes.fi
Tarja Hilonen toimistosihteeri 04010 41003 tarja.hilonen(at)nurmes.fi

Kotouttamispalvelut

Координатор з питань імміграції/Immigration Coordinator

Outi Meriläinen maahanmuuttokoordinaattori 04010 45778 outi.merilainen(at)nurmes.fi

Työsuojelu

Työsuojelu

Anne Vattulainen työsuojelupäällikkö 04010 41112 anne.vattulainen(at)nurmes.fi

Yhteystiedot / työllisyys

Työllisyyspalvelut

Päivi Väyrynen työllisyyskoordinaattori 04010 41105 paivi.vayrynen(at)nurmes.fi
Sirke Katajala työllisyysohjaaja 050 305 1892 sirke.katajala(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, maaseutupalvelut

Pohjois-Karjalan maaseutupalvelut / Pielisen Karjalan toimipisteet

Kaupungintalo Kirkkokatu 14, 3.krs 75500 Nurmes maaseutupielinen(at)liperi.fi

Avoinna ma-pe 9-15, suosittelemme ajan varaamista etukäteen

Esko Saatsi maaseutuasiamies 04010 45011 esko.saatsi(at)liperi.fi
Kaupungintalo Pielisentie 3 81700 Lieksa

Avoinna ti-pe 9-15, suosittelemme ajan varaamista etukäteen

Tarja Muikku maaseutusihteeri 04010 44799 tarja.muikku(at)liperi.fi

Lomituspalvelut, yhteystiedot

Pohjois-Karjalan lomituspalvelut

Pohjois-Karjalan lomituspalvelut Kuntalaisten Talo, Kunnantie 1 75700 Valtimo lomatoimisto(at)tohmajarvi.fi

Yhteystiedot, ruokahuolto

Ruokapalvelut

Maarit Hoffrén ruokapalvelupäällikkö 04010 45715 maarit.hoffren(at)nurmes.fi
Satu Utriainen ruokapalveluvastaava 04010 45783 satu.utriainen(at)nurmes.fi
Valtimon koulukeskuksen keittiö Opinkuja 2 75700 Valtimo 04010 41307 keittio.valtimo(at)nurmes.fi
Palvelukeittiö, Kirkkokadun koulu 04010 45786
Palvelukeittiö, Porokylän koulu 04010 45788

Otsikko, kaupunkirakennepalvelut

Kaupunkirakennepalvelut

Kaupunkirakennepalvelut

Kaupunkirakennepalvelut

Olli Kakkinen Tekninen johtaja 04010 45750 olli.kakkinen(at)nurmes.fi
Seija Kalilainen toimistosihteeri 040104 5704 seija.kalilainen(at)nurmes.fi
Tuija Pölönen toimistosihteeri 04010 45709 tuija.polonen(at)nurmes.fi
Minna Pelkonen toimistosihteeri 050 347 1364 minna.pelkonen(at)nurmes.fi

Rakennuttaminen ja isännöinti

Rakennuttaminen ja isännöinti

Ari Jaaranen tilapalvelupäällikkö 04010 45707 ari.jaaranen(at)nurmes.fi
Jari Hartikainen talonrakennusmestari 04010 45759 jari.hartikainen(at)nurmes.fi
Ville Halonen talotekniikan asiantuntija 04010 45749 ville.halonen(at)nurmes.fi
Sami Kuvaja kiinteistömestari 04010 41304 sami.kuvaja(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, kiinteistönhoitajat (Nurmes)

Kiinteistönhoitajat

Mika Heikkinen 04010 45751 Porokylän koulu, Porokylän päiväkoti, entinen Valion kiinteistö
Teemu Timonen Kirkkokadun koulu, kauppalantalo, keskustan urheilukentän huoltorakennus 04010 45771
Raimo Kärnä 04010 45756 Hannila, Mottikatu 1-3, Kuusikumpu
Juha Karvonen 04010 45754 Nurmes-talo, Pikku-Kaarlen päiväkoti
Keijo Piironen 04010 45747 Kyrölä
Risto Sirkkiä 04010 45757 Nurmeksen terveysasema, sosiaalipalvelukeskus
Asko Partanen Ikolan museo, Rekulan päiväkoti, Laamilan urheilukentän huoltorakennus, jäähalli, pelastusasema, LVI-talo 04010 41316
Päivystys virka-ajan ulkopuolella / Sonipal Oy 050 565 8624
Vartiointi Tanskanen Oy 013 255 522

Yhteystiedot / kiinteistönhoitajat, Valtimo

Kiinteistönhoitajat, Valtimo

Erkki Harakka Kuntalaisten Talo, Valtimo-talo, Välskäri, Kotorannan palvelutalo ja paloasema 04010 41308 erkki.harakka(at)nurmes.fi
Päivystävä kiinteistönhoitaja / Valtimon kiinteistöpalvelut 050 320 1945 kiint.palvelut(at)gmail.com

Puhtauspalvelut

Puhtauspalvelutiimit

Eila Nevalainen puhtauspalveluesimies 040104 5710 eila.nevalainen(at)nurmes.fi
Kirkkokadun tiimi 04010 45774, 04010 45775, 04010 45777
Porokylän tiimi 04010 45773, 04010 45772
Yläpölysiivooja 050 472 9405
Valtimon tiimi 050 4772786, 04010 41314, 04010 41319, 04010 41320

Yhteystiedot, kuntatekniikka

Kuntatekniikka

Mika Tuhkanen vt. kuntatekniikan päällikkö 04010 45752 mika.tuhkanen(at)nurmes.fi
Kaisa Komsa-Partanen toimistoinsinööri 04010 45713 kaisa.komsa-partanen(at)nurmes.fi
Janne Karvonen ma. kuntatekniikan mestari 04010 45711 janne.karvonen(at)nurmes.fi
Tuija Pölönen toimistosihteeri 04010 45709 tuija.polonen(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, varasto ja konevarikko

Konevarikko

Nurmeksen kaupungin konevarikko Soratie 1 75530 Nurmes

Yhteystiedot, aurauspäivystys

Aurauspäivystys

Aurauspäivystys 04010 45767

1.11. - 30.4.

Liikunta-alueiden hoitajat

Liikunta-alueiden hoitajat

Janne Karvonen ma. kuntatekniikan mestari 04010 45711
Hannu Liuha 04010 45764
Lauri Tolvanen 04010 45762
Miro Lohtander 04010 45761
Arto Kortelainen Valtimon liikuntapaikat 050 448 7978

Yhteystiedot, maankäyttö

Maankäyttö

Olli Kakkinen tekninen johtaja, vs. maankäyttöpäällikkö 04010 45750 olli.kakkinen(at)nurmes.fi
Timo Pyykönen karttapalvelunhoitaja 04010 45718 timo.pyykonen(at)nurmes.fi
Ivan Bogdanov kartoittaja 04010 45719 ivan.bogdanov(at)nurmes.fi
Pekka Ratilainen paikkatietokäsittelijä 04010 41303 pekka.ratilainen(at)nurmes.fi
Stiina Seitavuo maankäyttösuunnittelija 04010 45716 stiina.seitavuo(a)nurmes.fi
Jarmo Komsa suunnitteluavustaja 050 344 4662 jarmo.komsa(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, rakennusvalvonta

Rakennusvalvonta

Tapio Rokkonen rakennustarkastaja 04010 45720 tapio.rokkonen(at)nurmes.fi
Tuija Pölönen toimistosihteeri 04010 45709 tuija.polonen(at)nurmes.fi
Jukka Pihlatie projekti-insinööri 050 304 2074 jukka.pihlatie(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, ympäristöinsinööri

Ympäristönsuojelu

Ismo Ryynänen ympäristöinsinööri Kaupungintalo, Kirkkokatu 14 75500 Nurmes 04010 45721 ismo.ryynanen(at)nurmes.fi
Hanna-Riikka Ruokolainen toimistoinsinööri Kaupungintalo, Kirkkokatu 14 75500 Nurmes 04010 45705 hanna-riikka.ruokolainen(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, vesihuolto, yleinen

Nurmeksen Vesi Oy

Tapani Kiiskinen toimitusjohtaja Kirkkokatu 22b, 2. krs 75500 Nurmes 04010 41313 tapani.kiiskinen(at)nurmeksenvesi.fi
Vesihuollon asiakaspalvelu Kirkkokatu 22b, 2. krs 75500 Nurmes 050 432 5104 asiakaspalvelu(at)nurmeksenvesi.fi

Avoinna ma-pe 9-15

https://www.nurmeksenvesi.fi/yhteystiedot

Yhteystiedot, jätehuolto

Jätehuoltoasiat

Jätekukko Oy 017 368 0152 asiakaspalvelu(at)jatekukko.fi

www.jatekukko.fi

Nurmeksen lajitteluasema Kuhmontie 55 75500 Nurmes 017 368 0152 asiakaspalvelu(at)jatekukko.fi

Avoinna: Kesäaikana (1.5.-31.10.) ma klo 12-18 ja to klo 10-18 Talviaikana (1.11.-30.4.) ma ja to klo 14-17

Valtimon kiertävä lajitteluasema Keskuskatu 43 75700 Valtimo 017 368 0152 asiakaspalvelu(at)jatekukko.fi

Tarkemmat aukioloajat www.jatekukko.fi -sivustolta.

Otsikko, hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelujen yhteystiedot

Hyvinvointipalvelujen toimisto

Nurmes-talo Kötsintie 2 75500 Nurmes hyvinvointipalvelut(at)nurmes.fi

Avoinna ma-to 9-15, pe 9-14

Petri Moilanen hyvinvointijohtaja 04010 45101 petri.moilanen(at)nurmes.fi
Niina Taurovaara hallintosihteeri 04010 45104 niina.taurovaara(at)nurmes.fi
Elisa Ryhänen henkilöstö-ja taloussihteeri 04010 45103 elisa.ryhanen(at)nurmes.fi

Ma. yhteisökoordinaattori ja hyvinvointikoordinaattori / yhteystiedot

Juho Luostarinen Ma. yhteisökoordinaattori Nurmes-talo, Kötsintie 2 75500 Nurmes 04010 45723 juho.luostarinen(at)nurmes.fi

Työni on liikkuvaa, joten sovi aika tapaamiselle! Facebook: Yhteisökoordinaattori Nurmes Instagram: yhteisokoordinaattorinurmes

Yhteystiedot, kansalaisopisto

Ylä-Karjalan kansalaisopisto

Toimisto Kötsintie 2 75500 Nurmes kansalaisopisto(at)nurmes.fi

Avoinna ma-to 9-15, pe 9-14

Petri Moilanen kansalaisopiston rehtori, hyvinvointijohtaja 04010 45101 petri.moilanen(at)nurmes.fi
Tuula Arola toimistosihteeri 04010 45105 tuula.arola(at)nurmes.fi
Raija Kivioja tekstiilityön opettaja 04010 45145 raija.kivioja(at)edu.nurmes.fi

tavoitettavissa opetuksen aikana keskiviikkoisin klo 14-15

Kulttuuritoimen yhteystiedot

Kulttuuripalvelut

Marjo Säkkinen kulttuuripalvelujen tulosaluepäällikkö Nurmes-talo, Kötsintie 2 75500 Nurmes 04010 45150 marjo.sakkinen(at)nurmes.fi

Kulttuuri / Hannikaisen sali / yhteystiedot

Tekninen henkilökunta, esitysteknikot

Kuisma Potkonen esitysteknikko 04010 45158 kuisma.potkonen(at)nurmes.fi

Myös laitteisto- ja välinevuokraus

Panu Similä esitysteknikko 04010 45159 panu.simila(at)nurmes.fi

Kulttuuri / Hannikaisen sali / varaustiedot

Hannikaisen salin vuokraaminen ja varaaminen

Niina Taurovaara hallintosihteeri 04010 45104 niina.taurovaara(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, kirjasto

Kirjastopalvelut

Nurmeksen kaupunginkirjasto Nurmes-talo, Kötsintie 2 75500 Nurmes kirjasto(at)nurmes.fi
Katja Salmensuo kirjastotoimenjohtaja 04010 45109 katja.salmensuo(at)nurmes.fi
Neuvonta ja tietopalvelu 04010 45108
Lainojen uusinta 050 460 7350
Kirjastoauto 04010 45110
Hakeutuvat kirjastopalvelut 050 345 7280
Valtimon lähikirjasto Kunnantie 1 75700 Valtimo 04010 41131

Yhteystiedot, museo

Museot

Meri-Anna Rossander Museonjohtaja 04010 45152 meri.rossander(at)nurmes.fi
Laura Hotulainen Amanuenssi 04010 45151 laura.hotulainen(at)nurmes.fi
Marjaana Antikainen Museomestari 040 1045154 marjaana.antikainen(at)nurmes.fi
Arto Karjalainen Museoassistentti 04010 45153 arto.karjalainen(at)nurmes.fi
Ikolan ulkomuseo ja museon toimisto Kotiniementie 2 75530 Nurmes 04010 45154

Ikolan museo on avoinna 17.6.-9.8.2024

Kötsin museo Nurmes-talo, Kötsintie 2 75500 Nurmes 04010 45153

Avoinna ma-pe 10-16 | Museoon on vapaa pääsy |

Yhteystiedot, liikunta- ja nuorisopalvelut

Liikunta- ja nuorisopalvelut

Armi Laukkanen vapaa-aikapalvelujen tulosaluepäällikkö Nurmes-talo, Kötsintie 2 75500 Nurmes 04010 45107 armi.laukkanen(at)nurmes.fi
Niina Taurovaara hallintosihteeri (hyvinvointipalvelut) Nurmes-talo, Kötsintie 2 04010 45104 niina.taurovaara(at)nurmes.fi

Liikuntapaikkojen -ja tilojen varaukset

Nuorisotyöntekijä 0400 708 827
Nuortenpaja Apaja Kirkkokatu 18, 2. krs 75500 Nurmes 050 406 5713
Etsivä nuorisotyö 040 838 9247

Yhteystiedot, musiikkiopisto

Musiikkiopiston toimipiste

Satu Makkonen-Karjalainen toimipisteen yhteyshenkilö 04010 45156 satu.makkonen-karjalainen(at)edu.lieksa.fi

Yhteystiedot, varhaiskasvatus

Varhaiskasvatuspalvelut

Tarja Lipponen varhaiskasvatuksen tulosaluepäällikkö Rekulan päiväkoti, Ikolantie 27 75530 Nurmes 04010 45318 tarja.lipponen(at)nurmes.fi
Sanna Valjus varhaiskasvatuksen aluejohtaja, alue 2 Hannilan päiväkoti, Sukkatie 5 75500 Nurmes 04010 45319 sanna.valjus(at)edu.nurmes.fi
Laura Hynynen varhaiskasvatusyksikön johtaja, Valtimo Niksulan päiväkoti, Kunnantie 1 75700 Valtimo 04010 41221 laura.hynynen(at)edu.nurmes.fi
Laura Pekkala perhepäivähoidon ohjaaja Kauppalantalo, Karjalankatu 1 75500 Nurmes 04010 45351 laura.pekkala(at)edu.nurmes.fi

Aluejohtajien ja perhepäivähoidon ohjaajan asiakaspuhelinajat ma- pe klo 7.30-11. Kiireellisissä asioissa voi yrittää tavoittaa muinakin aikoina klo 15.00 saakka.

Tuula Lohtander toimistosihteeri Kauppalantalo, Karjalankatu 1 75500 Nurmes 04010 45320 tuula.lohtander(at)nurmes.fi

Yhteystiedot, Rekulan päiväkoti

Rekulan päiväkoti

Ikolantie 27 75530 Nurmes
Peukaloiset 04010 45359 peukaloiset(at)edu.nurmes.fi
Pillipiiparit 04010 45358 pillipiiparit(at)edu.nurmes.fi
Pirpanat (satelliittiryhmä) Karjalankatu 1 A 050 597 7080

Yhteystiedot, Hannilan päiväkoti

Hannilan päiväkoti

Sukkatie 5 75500 Nurmes
Lemmikit 04010 45324 lemmikit(at)edu.nurmes.fi
Onnimannit 04010 45322 onnimannit(at)edu.nurmes.fi
Vilperit 04010 45321 vilperit(at)edu.nurmes.fi
Rakettiryhmä 050 477 8283

Yhteystiedot, Porokylän päiväkoti

Porokylän päiväkoti

Timolantie 27 75530 Nurmes
Esikot 04010 45338 esikot(at)edu.nurmes.fi

Yhteystiedot, Pikku-Kaarlen päiväkoti

Pikku-Kaarlen päiväkoti

Kaarlonkatu 10 75500 Nurmes
Oravat 04010 45325 oravat(at)nurmes.fi
Jänöit 04010 45333 janoit(at)nurmes.fi
Reboit 04010 45323 reboit(at)nurmes.fi
Kondiet 04010 45331 kondiet(at)nurmes.fi
Naperot (satelliittiryhmä) 050 517 3888

Niksulan päiväkoti, Kunnantie 1

Niksulan päiväkoti

Kunnantie 1 75700 Valtimo
Vekarat 04010 41124
Tenavat 04010 41223

Avoin päiväkoti

Avoin päiväkoti

Avoin päiväkoti Karjalankatu 1 75500 Nurmes 0504362280 avoinpaivakoti(at)nurmes.fi

Avoinna ma-ke, pe klo 9-12 (to perhepäivähoitajien päivä)

Yhteystiedot, Kirkkokadun koulu

Kirkkokadun koulu, Kirkkokatu 15

Jukka Ikonen rehtori 04010 45140 jukka.ikonen(at)edu.nurmes.fi
Sakari Koistinen apulaisrehtori 04010 45111 sakari.koistinen(at)edu.nurmes.fi
Sari Hänninen-Repo koulusihteeri 04010 45112 sari.hanninen-repo(at)nurmes.fi
Opettajat, luokat 1-6 04010 45113
Opettajat, luokat 7-9 04010 45141
Satu Latvaniemi kouluvalmentaja 05046 47412
Leena Kokkola erityisluokanopettaja 04010 45131
Laura Piispanen erityisluokanopettaja 05034 41186
Tiina Reis erityisopettaja 04010 45133
Annastiina Leppälä erityisluokanopettaja 04010 45130
Ayla Rossander-Kilpeläinen luokanopettaja (1.lk) 04010 45115
Aini Pulkkinen perusopetukseen valmistavan opetuksen opettaja 05040 38988
Eeva Korhonen erityisopettaja 04010 45148
Tarja Pursiainen luokanopettaja (3.lk) 05041 12455
Kirsi Grönholm luokanopettaja (4a.lk) 05047 75150
Anne Sormunen luokanopettaja (6.lk) 05033 19685
Jarmo Huusko luokanopettaja (5.lk) 05030 11193
Nanna Meriläinen opinto-ohjaaja 04010 45142
Pirjo Sistonen erityisopettaja 04010 45128
Anne Liuha erityisopettaja 04010 45147
Timo Oravainen teknisen työn opettaja Nurmeksenkatu 11 04010 45144
Heli Jurvelin, Niina Mikkilä kotitalouden opettajat 04010 45146
Helinä Hoppa kuvataiteen opettaja 05047 04403
Johan Ahonen liikunnan opettaja 04010 45136
Heidi Gröndahl liikunnan opettaja 05051 41019
Sari Tuomaala ruotsin opettaja 05041 31306
Heli Ritvanen matematiikan, fysiikan ja kemian opettaja 05053 40229
Risto Saari matematiikan, fysiikan ja kemian opettaja 05047 85444
Mikko Rautiainen historian ja yhteiskuntaopin opettaja 05040 06899
Camilla Kempas historian ja yhteiskuntaopin opettaja 05053 43911
Laura Piironen äidinkielen opettaja 05057 59138
Iltapäiväkerho 04010 45116
Rauni Asikainen koulunkäynninohjaaja 04010 45118
Antti Kokkola koulunkäynninohjaaja 04010 45117
Terhi Autio koulunkäynninohjaaja 04010 45121
Auni Lipponen koulunkäynninohjaaja 04010 45135
Helena Launonen koulunkäynninohjaaja 04010 45129
Iiris Hakala koulunkäynninohjaaja 04010 45120
Milla Murto koulunkäynninohjaaja 05047 74488

Yhteystiedot, Porokylän koulu

Porokylän koulu, Mähköntie 19

Juha Partanen vs. rehtori 04010 45122 juha.partanen(at)edu.nurmes.fi
Suvi Korhonen koulusihteeri 05035 20671 suvi.korhonen(at)nurmes.fi
Terhi Mikkilä ja Tanja Jaatinen luokanopettajat 05034 51947
Jenni Kokkonen luokanopettaja 04010 41115
Hanna Ryynänen luokanopettaja 05052 02262
Mari Karjalainen ja Tuula Partanen luokanopettajat 05040 95564
Kristiina Pellikka luokanopettaja 05043 60107
Jenni Sirkkiä luokanopettaja 05043 32438
Pirjo Turunen luokanopettaja 04010 45123
Tommi Isotalo luokanopettaja 04010 45726
Henri Keränen luokanopettaja 05043 29068
Janne Airaksinen luokanopettaja 05045 25193
Erja Hämynen erityisopettaja 2,4,6 lk 04010 45124
Minna Sainio erityisopettaja 1,3,5 lk 05056 81512
Annika Kaikkonen erityisluokanopettaja 04010 45126
Riitta Kosola erityisluokanopettaja 05045 32934
Aira Ilén englannin opettaja 04010 41113
Koulunkäynninohjaajat, koulukyyditys 04010 45125
Koulunkäynninohjaajat, iltapäivätoiminta 04010 45127
Erja Tolvanen koulunkäynninohjaaja 05032 58231
Jonna Turunen koulunkäynninohjaaja 05033 91059
Katja Mahanen koulunkäynninohjaaja 05044 40637
Koulun keittiö 04010 45788
Porokylän puhtaanapitotiimi 04010 45772
Kiinteistönhoitaja Mika Heikkinen 04010 45751
Koulukuraattori 01333 05511
Kouluvalmentaja Satu Latvaniemi 05046 47412

Valtimon koulu

Yhteystiedot: Postiosoite: Valtimon koulu, Opinkuja 2, 75700 Valtimo. Käyntiosoite: Sepänkatu 8, 75700 Valtimo

Katri Korhonen rehtori 04010 41101 katri.korhonen@edu.nurmes.fi
Tarja Lipponen koulusihteeri, osa-aikainen 04010 41102 tarja.lipponen@edu.nurmes.fi
Heli Lohtander-Mäkelä opinto-ohjaaja, uo 04010 41104
Kirsi Sojakka bi, ge, ke 050 534 1961
Nicholas Grigoriadis 8 lk, ma, fy, 050 534 2033
Teija Karppinen ma. erityisluokanopettaja, 6P - 9P 050 534 2715
Satu Karjalainen 7 lk, li, tt 040 757 8828
Sini Pikkarainen vs. suk, ru 050 5341702
Katja Juntunen EN, 6 lk 050 534 2037
Heli Keränen 1. lk, 2 lk 050 534 1971
Elisa Muikku 3 lk 040 104 1114
Eero Komulainen 4 lk, 050 026 8068
Raija Kivioja ts 040 104 5145
Henna Virkkunen laaja-alainen erityisopettaja 050 534 1944
Jonne Tuhkala mu 050 470 7196
Eija Lukkari 5. lk 050 470 6183
Marjatta Myyry 9. lk, ai 050 534 3041
Marika Nevalainen ku, tn 040 104 1116
Timo Oravainen tn 0401045144
Anu Wallius erityisluokanopettaja 3P, 4P 0401041130
Taina Anttila vs. erityisluokanopettaja 6P - 9P 040 104 1110
Pekka Rönkkö hi, yh, ko, ue 0407539152
Birgitta Tiainen laaja-alainen erityisopettaja 040 104 1106
Aamu- ja iltapäivätoiminta 040 104 1108
Tiina Kilpeläinen koulunkäynninohjaaja 050 594 6308
Elina Korhonen koulunkäynninohjaaja 050 477 0335
Kati Mahanen koulunkäynninohjaaja 050 598 1152
Katja Sormunen koulunkäynninohjaaja 050 534 2422
Marjut Tanskanen koulunkäynninohjaaja 050 401 5038
Suvi Väisänen koulunkäynninohjaaja 050 434 0398
Minna Määttä koulunkäynninohjaaja 050 464 2220
Sanna Kemppainen kouluterveydenhoitaja 013 330 9870 sanna.kemppainen@siunsote.fi
Iiris Kuosmanen koulupsykologi 040 195 6638
Hanna Kähkölä kouluspykologi
Perheneuvolan toimisto 013 330 8347
Terhi Harviala koulukuraattori 130 330 5420
Satu Latvaniemi kouluvalmentaja 050 464 7412
Koulun keittiö 040 104 1307
Siivoojat 040 104 1314, 040 104 1319
Päivystävä kiinteistöhuolto 050 320 1945

Kasvatus ja koulutus / lukio / yhteystiedot

Nurmeksen lukio, Koulukatu 1

Timo Karppinen rehtori 04010 45171 timo.karppinen(at)edu.nurmes.fi
Suvi Korhonen koulusihteeri 05035 20671 suvi.korhonen(at)nurmes.fi
Riitta Saarelainen opinto-ohjaaja 04010 45173 riitta.saarelainen(at)edu.nurmes.fi
Johanna Nevalainen Erasmus+ johanna.nevalainen(at)edu.nurmes.fi
Tiina Tunkkari Erasmus+ tiina.tunkkari(at)edu.nurmes.fi